Ludzkie ciało to złożona przetwórnia chemiczna generująca energię do życia. Wytwarza ją dzięki oddychaniu oraz temu co jemy i pijemy. Równoległym i nieuniknionym efektem przetwarzania tych składników jest powstawanie kwaśnych produktów przemiany materii. Im więcej spalamy i wytwarzamy energii tym więcej ich powstaje.

Gdy ciało jest niedostatecznie nawadniane, to kwaśne produkty przemiany materii pozostają w nas w postaci złogów. Zalegając, przyczyniają się do wszelkich dysfunkcji naszych ciał, a najbardziej widocznym tego efektem jest starzenie się.

Idealne antidotum to dobrej jakości woda.
Szczególnie gdy posiada odpowiednie właściwości.

Taką wodą, jest jonizowana, żywa woda alkaliczna o niskim potencjale Redox. Dzięki jej podwyższonemu Ph neutralizowane są kwasy, a niski potencjał Redox skutecznie blokuje wolne rodniki. To one są przyczyną degradacji tkanek, uszkodzeń DNA, a co za tym idzie, procesu starzenia i powstawania chorób.

Jak można skutecznie nawodnić organizm?

Grupy związanych ze sobą cząstek jonizowanej wody alkalicznej (klastry) mają korzystny ładunek elektromagnetyczny i są dużo mniejsze, niż w innych wodach pitnych. Klastry te z łatwością i szybciej przenikają do wnętrza komórki by ją odżywić, oraz by odprowadzić kwaśne produkty przemiany materii.