Dzięki współpracy nawiązanej z producentem wody Redox zespół kieleckich szczypiornistów na każdym treningu i meczu ma do dyspozycji do picia wyjątkową wodę – Redox.

Woda wyjątkowa jest nie tylko jeśli chodzi o swoje właściwości, ale również wygląd. To nie plastikowa butelka a mała saszetka. To jednak sposób, by zachować w wodzie to co najlepsze.

Dla zawodników uprawiających sport zawodowo lub rekreacyjnie, ważne jest dostarczanie przed, podczas i po wysiłku fizycznym odpowiedniej jakości i ilości płynów do organizmu, a przede wszystkim wody. Niedobór wody obniża Ph organizmu.

Wahania poziomu PH organizmu mają niekorzystny wpływ na ogólny stan zdrowia i poprzez to na wydolność treningową. Podczas dużego wysiłku fizycznego następuje spalanie w procesie beztlenowym, gdyż występuje niedobór tlenu.

W wyniku tego Ph mięśni obniża się tym szybciej im intensywniej się ćwiczy, co prowadzi do efektu zmęczenia. Wprowadzenie wody alkalicznej poprawia sportowcom właściwe nawodnienie komórek i równowagę Ph w mięśniach, zabezpieczając organizm przed zmęczeniem podczas wysiłku. Picie wody alkalicznej przed, podczas i po wysiłku podnosi poziom nawodnienia oraz redukuje zakwaszenie i zwiększa wydolność organizmu.

Kielecki zespół wodę Redox zaczął pić przed zwycięskim meczem Ligi Mistrzów z Fuchse Berlin. W kolejnych meczach też był niepokonany. Gratulujemy serdecznie